Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Silahşör, ABD federal binasını hedef aldı

  • Listed: 9 Ekim 2017 23:10

Description

Davayı görüşmek üzere yetkilendirilmediği gerekçesiyle isimsiz oldukları gerekçesiyle konuşan iki yetkili, 66 yaşındaki Johnny Lee Wicks, bir güvenlik kontrol noktasında bir av tüfeği ile ateş açarak, ABD’li görevli milletvekilleriyle çalışan bir silahlı çatışmayı başlattığını söyledi.
Soruşturma sürmekte olmasına rağmen yetkililer, kanıtların Wicks’in fayda davası için öfkesini çekimin nedeni olarak gösterdiğini belirtti.
Mahkeme kayıtlarına göre, 2008 yılında Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’ne dava açtı ve o yılın ocak ayında California’dan Nevada’ya taşındığında yardımları azaldığından ırk ayrımcılığının kurbanı olduğunu iddia etti. Dava dağıldı ve resmi olarak geçen Eylül ayında kapatıldı.
Gunfire, pazartesi sabah 08.00’dan sonra mahkemede patladı ve birkaç dakika sürdü. Bölgedeki yüksek binaların etrafında, Las Vegas Strip’ten 1 mil kuzeyin üzerinde bir alanda atışlar yankılandı. Federal binanın önünde yüksek katlı bir binanın sekizinci katında bulunan Associated Press muhabiri, ateşli bir barut ateşi duyduğunu ve bir geçicinin en az 40 atış saydığını söyledi.
59 yaşında bir fedakâr dükkanı müdürü ve Vietnam emektarı olan Ray Freres, 59 yaşındaki federal mahkeme binasının arkasında olduğunu söyleyerek “İlk gördüğüm havalı tüfek patlamasıydı, havai fişek olmadığını biliyordum” dedi.
Frances, “Silah dövüşü duydum, caddeyi izliyordum,” dedi. “Eğer yola çıkacak olsaydı, öbür yoldan giderdim.”
ABD Marshals Servisi kurbanların, hastaneye kaldırılan 48 yaşındaki bir ABD başkana ve 65 yaşında bir mahkeme güvenlik görevlisine yer verdiklerini söyledi.
Washington’daki Marshals Hizmetinden sorumlu sözcüsü Jeff Carter, ölen muhafız Stanley Cooper, Akal Güvenlik’in emekli bir Las Vegas polis memuru olduğunu söyledi.
Las Vegas polisi Bay Cooper hakkında hemen bilgi vermedi ancak Bay Carter 26 yıldır bir polis memuru olduğunu ve 1994 yılında Las Vegas’ta bir federal mahkeme güvenlik görevlisi olduğunu söyledi. Yetkililer yaralı polis memurlarının adlarını derhal serbest bırakmadılar.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.