Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sintra’da yeniden doğmak

  • Listed: 10 Ekim 2017 14:10

Description

Çok çarpıcı, konik şeklindeki bacalarını millerce görebilirsiniz. “Lizbon’dan 30 dakikalık sürüş esnasında nefes almak için durakladı. Eğer BBC’nin Mastermind’inde göründüyse, Sintra kesinlikle uzmanlık alanı olurdu.
Kasabanın çarpıcı silueti, Ulusal Saray’ın badanalı duvarlarının ardında yavaşça göründüğünden süslü saraylardan filizlenen taretlerin öne çıkardığı süpürme tepeleri ve vadileri izlerken “Bu inanılmaz” dedim. Ağaçlar öylesine uzun boylu duruyorlardı. neredeyse bulutlara dokunacak gibi görünüyor. Sintra’yı ziyaret etmek, bir Hans Christian Andersen masalına adım atmak gibidir.
Aracılığı keşfetmek için en iyi yol araba ile değil, yürüyerek. Sürücümüze meraklı bir vedalaşma teklifi ederek, nişanlım Iain ile sokağın eski labirentini dolaşmaya hevesliydik. Ayrıca, 15. yüzyıldan kalma ve nefis Mudejar fayansları ile ünlü olan Ulusal Saray’ın görkemli odalarını görmeyi kaçıramayız.

    Daha sonra 19. yüzyıl Brezilyalı işadamı Carvalho Monteiro’nun eski yazlık ikametgahı olan Quinta da Regaleira’ya gittik.
Oktagonal bir kule, Gotik çukurlar ve gargoyleler var; ancak en unutulmaz Mağribi tarzı çeşmelerle çevrili dört hektarlık bahçeler var. 18. yüzyılın romantik tasarımlarını zenginleştirdiklerinde yapay mağara, göl ve tünellerle noktalanırlar.
Set tasarımcısı Luigi Manini’nin yardımıyla, antikalarla böceklere kadar olan her şeyden duyduğu tutkuyu hoşnut eden eksantrik Monteiro, Masonlar, Gül Haçlıları ve Şövalyeler Tapınakları gibi gizemli gruplara sembolik referanslarla dolu bahçelerde ısrarcı davrandılar. Biz rehberli tur için seçti.

    1.600’den fazla çeşit bitki ve ağacın gölgelediği tanrı heykelleri ile dolaşan bir yolda gezinirken Rehberimiz Ricardo bizi bahçenin kalbine götürdü, İnisiyatif Kuyu. Dante’nin İlahi Komedya’sından esinlenerek, dokuz platforma bölünmüş ters bir kule. Kayalık girişinde ve 100 fit derinliğinde bir deliğe baktığımız için şans eseri ne vertigo vardı.
Neredeyse karanlıkta Ricardo’nun bize Dünya’nın rahmına inişimizi temsil ettiğini söylediği kuyunun çukuruna doğru spiral bir merdivenle inerek yola koyduk. Burada hafifçe Gül Haçlısı haça ve Monteiro kılıfına karışabiliriz.

    Yeraltı tünellerini tökezlediğimde Iain’in koluna sarktı. Sonunda bir gölün derinliklerinde ortaya çıktı. Rehberimiz, “yeniden doğuşumuz” tamamlandığını söyledi. Şükürler olsun Kentin masal cazibesi, mütevazi otel dağılımına kadar uzanıyor. Biz, Iberia’nın en eski oteli olduğu iddia edilen Lawrence’ın, 1764 yılında açılmasını sağladık.
Destan geçmişi boyunca, Lord Bryon ve 18. yüzyıldan kalma zengin yazar ve fanatik koleksiyoncu William Beckford gibi konukları kapılarından memnuniyetle karşıladı. Unesco’nun Dünya Mirası Listesi olan Sintra-Vila’da bulunan otelin 11 odası ve 5 süiti, kentle ilgili olan şeylerin adını taşıyor.

    Limon duvarları ve gıcırtı kaplamaları olan odamıza, Sintra’nın eski adı olan Cynthia adı verildi. Yerden tavana pencerelerle çarpıcı manzaralar sunan Lawrence’s, şehrin romantik cazibesiyle ilgili en güzel yerlerden biridir. Daha sonra, mağara benzeri bir yapı olan son sebze ve bitki örtüsü olan Convento dos Capuchos’u keşfettik, ancak felsefesi manastıra tamamen doğayla bütünleşen faşizmi 1834’te Franciscan keşişler tarafından yaşanıyordu.
Mütevazı manastır büyük bir granit kaya kümesinde yer alır ve bankların içinde duvarlar ve tavanlar mantarla kaplıdır.
Her ne kadar bir defada sekiz rahipten daha fazla yaşamamış olsa da, hala çok sıkışıktı. Bir odaya girmek için ileriye doğru eğilme hareketi bir saygı göstergesi olarak gördüğü için, yaşam alanlarının kapıları kasıtlı olarak küçük tutuldu.

    Keşişler, deniz feneri ve Atlas Okyanusunun görkemli bakışları ile Avrupa’nın en batı noktasındaki da Roca’da büyümeyi başardıklarında ayakta kalmayı başardılar. Lord Byron Sintra’yı “görkemli bir cennet” olarak tanımladı. Onunla ve taksi şöförüyle daha fazla görüşemedim.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.