Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Sir Terry Wogan, Oldies’de Yılın Emeklisi adını verdiği için gözyaşlarına karşı savaşıyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 00:50

Description

Yılın Geleceği Ödülleri’ni büyük bir törenle sunan Ulusal hazine Sir Terry Wogan, yılın emekli oyuncusu sürpriz şampiyonu ilan edildikçe duygularını da içeremedi.

Ödülü İngiliz yazar ve komedyen Barry Cryer’dan kabul eden ve ödülü onun için yazmış olduğu esprili bir şiirle yorumlayan Sir Terry, “Şükran için teşekkürler, bu bir sürpriz.
“Ne diyeceğimi bilmiyorum sadece bir kerelik sözler için kayboldum”
*** GÜMÜŞ SURFERİNİZ Mİ? Büyüleyici emanet bölümümüzü *** kontrol edin ***

    Tecrübeli yayıncı, töreni sundu – Oldie dergisinin İngiltere’nin en sevilen, olgun yeteneklerinden birine, on yıldır onur duyduğu, ancak bir ödül almadığı görüldü.
Radyo 2 gösterisinden emekliliğini tartışan 71 yaşındaki çocuk Peter O’Toole ve Joanna Lumley’in de bulunduğu yıldızlarla dolu kalabalığa, arkadaşları mola ile nasıl baş edeceği konusunda endişeli.
“İnsanlar karımı aramaya ve ben iyiyim olup olmadığımı sormaya devam ediyor!” o güldü.
“Sabah erken neşe duygusunu özlüyorum” […] Ancak müzik çalıyorum özledim “diye bağırdı.
“Wogan’la Uyananlar’da en iyi 5 şarkı listemiz vardı.

    “Bir numara ‘Cennete Merdiven Çıkma … Sonra Kıtalararası’ vardı … Üçü ‘Yürüyen Çubuğunuzla Bana Vurun’u seçti …’ Do Wa, sürükleyin, beş ‘Dewdrops Düşmeye Devam Ediyor Burnum!”
“Öyleyse böyle şeyler kaçırın!” o coşkulu alkış için şaka yaptı.
Londra’nın merkezinde düzenlenen bugünün törende yapılan en büyük ödül, Gurkha kampanyası için Joanna Lumley’ye gitti.
Yılın Oldie of the Year ödülünü aktriste sunan Sir Terry, “Bu ödül, Gürcistan’ın haklarını ve Gurkha Adalet Kampanyası için yaptığı caydırıcı çabaları ve devam eden kampanyasını yapmak içindir” dedi.

    Seyircilere teşekkür eden Joanna Lumley, milletvekili Phil Woolas’dan aldığı yardımı memnuniyetle karşıladı.
“Phil Woolas’ı bir balık ve cips yemeği için evimize davet ettik ve arkadaş olduk.
“Ertesi gün Başbakanla birlikte kahvaltı oldu! Geri kalan tarihtir.”
1992’de kurulan ödül kategorileri, önceki ödüllerini Sir David Attenborough (2005), Tony Blackburn (2003) ve Dame Thora Hird (1998) ‘in de bulunduğu Yılın Olimpiyatları ödülünün dışında her yıl değişiyor.
Bu sene ayrıca, Radio 4’te Today programının Yılbaşı arifesinde editörlük yaparken BBC genel müdürü Mark Thomson’a yaptığı saldırı nedeniyle yazar PD James, Yılın Handbagger’ı seçildi.

    Baroness James şöyle dedi: “BBC, daha öncekilerden çok daha yüksek maaşlarda ve biraz hoşnutsuz ve karışık bir mürettebatla, daha konforlu bir şekilde kabine koyulan daha fazla memuru işe alıp daha fazla kargo almaya başlamış büyük, beceriksiz bir gemi gibi görünüyor; gemi plimsoll hattına batıyor ve müşteriler yolculuk için çok fazla para harcadıklarını hissediyor, nereye gideceğinden ya da kimin kaptanı olduğundan emin değiller. ”
Ödülü kendisi adına yazar Colin Dexter tarafından toplandı.
Diğer 2010 kazanan Lady Caroline Cranbrook, küçük pazar kasabalarındaki süpermarketleri genişletmeye karşı gösterdiği protestolar nedeniyle Yılın Kampanyacısı unvanı aldı.

    Yılın Backbencher’ı, Sunderland South için İşçi Partisi Genel Sekreteri Chris Mullin’e gitti.
Sir Terry şunları söyledi: “Chris Mullin, yıllar önce satın alınan sette halen televizyonu siyah beyaz izleyen İngiliz nüfusun yüzde 0,5’inden biridir.
“Diğer milletvekilleri en yeni plazma ekranlarının giderlerini ve renkli TV lisansı için 142.50 £ talep ederken, Mullin eski televizyonuna asıldı ve siyah beyaz televizyon lisansıyla 48 sterlin talep etti.”
Resmini Roald Dahl’ın kitaplarında milyonlarca gören Quentin Blake, 50 yıllık kariyeri için Yılın Illustrator’ı seçildi.
Sörter Terry başkanlığında yargılama paneli Ingrams, köşe yazar Quentin Letts, yayın kuruluşu Libby Purves ve yazar Jane Thynne’den oluşuyordu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.