Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Şok edici elektrik faturalarını çektikten sonra borçlanacak borçlar

  • Listed: 11 Ekim 2017 03:30

Description

Bir raporda ortaya çıkan, yaklaşık 300 bin müşterinin enerji faturaları ile geçtiğimiz yıl geride kalarak hanehalkına 630 milyon £ kırmızı bıraktığını belirtti. Enerji regülatörü Ofgem, 600 veya daha fazla borcu olan insan sayısının önemli oranda arttığını kaydetti.
Gareth Kloet, karşılaştırma hizmeti Confused.com’da “2008 yılı boyunca enerji fiyatlarında yüzde 42’lik bir artış, ardından 2009’da fiyat düşüşlerinde hayal kırıklığı yaşanması, enerji faturaları ile geride kalan İngilizlerin sayısının her zamankinden daha fazla olması anlamına geliyor” dedi.
Geleneksel olarak çoğu insanın enerji faturaları bu yıl yüksektir. Ancak büyük dondurma asılı kalırsa, bir sonraki faturalar geldiğinde daha büyük bir şok olacak.
Gökyüzü yüksek fiyatları ve durgunluk, geçtiğimiz Eylül ayında ödemelerini karşılamak için mücadele eden 1.4 milyon elektrikli müşteriyi, bir önceki yıla göre 100.000’in üzerinde bıraktı. Gaz için, sayı 200.000 ila 1.2 milyon arasında fırladı, Ofgem keşfetti.

    Borçlu olanlar için ortalama borç seviyesi, elektrik için 22 £ arttı ve gaz müşterileri için £ 62 yükseldi, önceki 12 ay ile karşılaştırıldığında.
USwitch enerji uzmanı Thomas Lyon, “Borç numaraları daha da kötüleşebilir” dedi. “Ekstra ısıtma ve kullandığımız enerjiden dolayı sonraki üç aylık faturalarımıza ekstra 60 sterlin ekleyebilecek acı bir kış ortasındayız. Bu nakit ödeyebilenleri vuracak veya özellikle zor muayene olacak. ”
En ucuz tarifeler doğrudan ödemeyle ödeme yapan kullanıcılar için kaydedilir; çünkü çevrimiçi tarifeler daha ucuzdur.
Kloet şunları söyledi: “Müşterilerin büyük bir yüzdesi hala nakit ve çek ile en pahalı yöntemi ödemek için seçtikleri düşünmek şok” dedi. Bu şekilde ödenen herkesi mevcut alternatifleri göz önünde bulundurmaya teşvik ediyorum. ”

    Tedarikçiler, ödeme talepleriyle işbirliği yapmayı reddetmesi durumunda, müşterileri yalnızca son bir çare olarak bağlantısını kesebilir. Bu nedenle, faturalarını ödeyemeyen müşterilerin tedarikçilerinden gelen mektupları ve çağrıları ihmal etmemesi şarttır.
Kloet, “Bir şirketin birlikte çalıştığı ve borçlarını ödemeye çalışan birine yardımcı olacağı düşünülüyor” dedi. “Kafanın kumun içine gömülmesi, işleri daha da kötüye götürecek.”
Enerji şirketleri zorluklarla olanlarla ödeme planlarını görüşecekler. Müşteriler kendilerini zor durumda bulursa, savunmasız olanlara hibe, yıllık gelirinin yüzde 10’undan fazlasını enerjide harcamak için sosyal tarifeler ve yaşlılar için kış için yakıt ödemeleri şeklinde yardım mevcuttur. Genellikle daha pahalı ön ödeme sayacının verilmesinden kaçınmak önemlidir.

    Tüketicilerin faturalarla baş etmesine yardımcı olabilecek başka yollar da vardır. Daha ucuz bir tarifeye geçmek paradan tasarruf sağlayacaktır; bir sağlayıcının standart oranları ödeyenler, faturalarını yılda yüzlerce sterline azaltabilir. Büyük enerji tedarikçileri son aylarda daha ucuz tarifeler de başlattı, bu yüzden daha önce değiştirmiş olanlar dahi tekrar hareket ederek daha fazla tasarruf yapabilirler.
Bununla birlikte, anahtarlama fatura mükelleflerinin eski tedarikçileri ile olan herhangi bir borcu kaçırabileceği anlamına gelmez. Bir geri ödeme planının hâlâ kabul edilmesi gerekecek.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.