Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Süper Ligi Açıcı: Kuzey Batı’da 13 sayılık Team Bath kazandı

  • Listed: 11 Ekim 2017 21:05

Description

İki franchise, Co-operative Superleague sezonu Sky Sports’ta canlı yayınlanan bir gerilim filmi ile açtı, ancak bölgede ikiden galibiyete rağmen Northern Thunder, sezonun açılışını Team Bath’a taştı.

Titrek bir ilk altı dakika sonra Thunder 10-6’lık bir yere düştü ancak ilk yarıda oynamak için çeyrek dönmeyi başardı 13-11 önde savunmacılardan Kerry Almond ve Emma Dovey topun geri döndürülmesi için yorulmadan çalıştı.
Uluslararası merkez mahkemesi ikilisi Jade Clarke ve Sara Bayman, Thunder’ın teklifi üzerinde hayati bir etki yaptı ancak Team Bath’ın kanat saldırısı Amanda Trounce’yi oyunun temposunu değiştiren Sasha Corbin ile değiştirdiği için ikinci çeyrekte bile üstesinden geldi.

    Thunder saldırıları, Bath’ın 13’üne sadece 15 dakika içinde dört gol atarak çok az etki yaptı. Yarısı puanı Bath’ın lehine 24 -17 idi.
İkinci yarı, 16 yaşındaki Kathryn Turner’ın Thunder Superleague’de oyuna girmesini ve kanat hücumunda Krystal Gayle’ın Rachel Henry’nin yerini almasını sağladı.
Bu sezon beş önemli uluslararası futbolcusu olan Team Bath, 17 yaşındaki shooter Rosie Allison’ı getirdi ve Trounce, Corbin için kanat hücumunda geri getirildi.
Turner güvenini kazanmadan önce ilk iki elini kaçırdı ve Thunder’ın geri çekilmesini ve üçüncü çeyreği 11-10 kazanmasını sağladı. Çeyrek 34-28’de Bath’a kadar sona erdi.

    Sadece altı gol, Thunder boşluğu kapatmak isteyen son çeyreğe girdi ancak ilk golü attı. İlk golünü atan Bath, formayı buldu ve Betondan 13 sayı öne geçen bu son çeyrekte 20 gol atarak 54-41’lik bir galibiyetle maçı bitirdi.
Gök gürültüsü antrenörü Mike Greenwood Express’e verdiği demeçte: “Bakış açımızdan bakarsak, Team Bath’ta oynadığımızda geçen yıl ki 44 gol açığı büyük bir gelişmeydi.”
“Her ne kadar acı bir şekilde hayal kırıklığına uğradıysak da, bu performansın bizimle birlikte eğitime geçmesi için çok fazla pozitif var.
“Zenginliğe daha fazla göz kulak olmamız, zorlanmayan hataları ve atış sayısını azaltmamız lazım, eğer bu akşam yapsaydık farklı bir hikaye olurdu, ama bundan öğreniriz.”

    Fırtına kanadı savunması Team Bath için oynayan eskiden Sara Bayman – rakip bir takıma ilk girmesinin garip olduğunu söyledi.

“Özellikle sezonun ilk maçı olduğu için biraz tuhaftı ve Superleague’de son oynadığım zaman TeamBath’dı” dedi. “Ama yine de oraya gitmek güzeldi. İkinci çeyrekle hayal kırıklığına uğradılar. Maçın yarısını kendine yakın tutsaydık, bir şeyleri oyundan alabilirdik “dedi.
Team Bath teknik direktörü Jess Garland, “Bu oyunu kazanacağımızdan her zaman emintik, ancak Thunder iyi kazılmış ve her bir bölgede kapatmayı başarmıştı.”

    “Bu gece gördüklerimizden memnun kaldık ve Loughborough Lightning’e karşı oynanacak bir sonraki maç için bunu yapmamız yeter.”
Takım Banyosu 54
Kuzey Kutup Yıldızı 41
Çeyrek Skorlar
S1: 11-13 (11-13)
S2: 24-17 (13-4)
S3: 34-28 (10-11)
S4: 54-41 (20-13)
Takım Hamamı: Asha Tett GS, Pamela Cookey GA, Amanda Trounce WA, Jo Binns C, Selena Guthrie WD, Stacie Francis GD, Eboni Beckford-Chambers, GK. Tezgah: Sasha Corbin, Lindsay Keable, Rosie Allison, Kirsty Delves, Alex Sinclair

    Kuzey Şimşeği: Karen Greig GS, Vicky Phillips GA, Rachel Henry WA, Jade Clark C, Sara Bayman WD, Emma Dovey GD, Kerry Almond GK. Tezgah: Kathryn Turner, Krystal Gayle, Kate Smith, Helen Browne, Charlotte Beenham
AYRIM STATS
Takım Banyosu
Pamela Cookey – 28’den 27’ye (yüzde 96)
Asha Tett – 13’ten 18’e (yüzde 72)
Rosie Allison – 14’ten 20’ye (yüzde 70)

    Kuzey Gök gürültüsü
Karen Greig – 29’dan 39’a (yüzde 74)
Vicky Phillips – 2’den 5 (yüzde 40)
Kathryn Turner – 13’ün 10’u (yüzde 77)

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.