Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Swinney’nin bütçeyi dengelemesi nedeniyle yağlı kediler için maaş kesintileri

  • Listed: 10 Ekim 2017 19:30

Description

Mali Sekreteri John Swinney dün gelecek sene 355 milyar sterlinlik bütçeye parlamento desteğini sağlamaya çalışırken üst düzey devlet memurlarının ödenmesine ilişkin bir darboğaza işaret etti.
SNP bakanı, MSP’ye, Lib Dem’in en yüksek kamu kesimi çalışanlarının ücretini düşürmek istediğini düşündüğünü söyledi.
Açıklamasında, İskoçya’daki genel sekreter lideri Annabel Goldie’nin yılda £ 18,000’dan fazla kazanan tüm kamu sektörü çalışanları için daha dramatik bir fiyat dondurması çağrısında bulunması saatler önce geldi.
Edinburgh’da düzenlediği açılış konuşmasında şunları ekledi: “Dondurma, insanları cezalandırmak değil, işleri kurtarmakla ilgilidir. Bu ölçekte bir ücret dondurma 10.000 iş tasarrufunun eşdeğeridir. ”
Daha önce, Bay Swinney, MSP’ye şunları söyleyerek bütçe görüşmelerinin merkezinde kamu sektörü ödemelerini sıkı bir şekilde yerine getirdi: “Şu anda, İskoçya için 2010-11 ödeme politikasını hazırlıyoruz.

    Diyerek şöyle devam etti: “Bunu yaparken, Liberal Demokratlar tarafından yüksek gelirli üyelere ödenen faturayı azaltmak için ileri sürülen önerilere daha fazla göz atacağız.”
LibDems, kamu sektöründeki en çok ücret alan çalışanların yüzde birincisi olan 650 milyon avroluk ücret faturasında “makul bir indirim” ve NHS’deki en çok ücret alan personel için ikramiye kesilmesi çağrısında bulundu. Araştırmaları, 3,031 kamu sektörü çalışanı için yılda £ 413million, ülkeye maliyeti 100.000 £ ‘dan fazla kazandığını gösteriyor.
Bay Swinney önümüzdeki yıllarda “kamu maliyesi görünümünün kasvetli gözüktüğünü” itiraf etti.
MSP’lerin prensip olarak ilke olarak 18 ısrarla 46 oyla 64 oyla desteklediği Bill’in parlamentosuna verdiği demeçte okullar, hastaneler ve polis gibi ön cephe hizmetlerini koruyacağını söyledi.

    Hükümet, idari bütçesinden yüzde 14’ü aşan yüzde 14’lük kesimi gerçekleştirdi ve iletişim ve pazarlama harcamalarını yüzde 50 azalttı.
Ancak Çalışma’nın Andy Kerr, 2010-11 bütçesinin bu yıl 847 milyon avro arttığını söyledi. Planların bağımsızlık referandumu gibi “makyaj projeleri” sunduğunu da sözlerine ekledi.
Önümüzdeki iki hafta içinde parlamentonun bütçeye nihai onayını vermesi istenecek.
North Lanarkshire’daki meclis üyeleri, üst üste üçüncü yıl için bölgedeki meclis vergi seviyelerini donduracak.
Karar, Pazartesi günü dondurma ilan eden Renfrewshire’ın kararını takip ediyor. İskoç Hükümeti, vergileri artıran herhangi bir konseye mali cezalar uygulayacağını açıkça belirtti.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.