Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Tekrar değiştirmek için telefon arama kodları

  • Listed: 11 Ekim 2017 10:45

Description

Ofcom telekomünikasyon düzenleyicisi uyarısında bulunan 600’den fazla alanda yeni telefon numaralarının stoklarının, telefon tedarikçilerinden talebi azaltmak için harekete geçilmemesi durumunda beş yıl içinde tükeneceğini söyledi.
Ofcom, numaraları bulaştırdığında mevcut dört basamaklı yerel alan kodlarının yanında çalışmak üzere ek arama kodlarının eklenebileceğini söyledi.
Yeni evler ve işyerleri daha sonra eve taşındıklarında yeni bir sabit hat gerektiren herhangi bir müşteriyle birlikte ekstra kodlar tahsis edilecek.

    USwitch.com’daki telekomünikasyon uzmanı Steve Weller, uyardı: “Yeni kodlar başlatmaya başlarlarsa, müşteriler için daha belirsizlik kazanıyor olacak.
“Bir çok işletme, topluluklarına çok yakın olmaktan gurur duyuyor; ancak ulusal bir numaranız varsa, bir firmanın aslında nerede kurulduğunu bilmiyorsunuz.”
Ofcom’un kıtlık sorunu olan 265 alanı var; bu, beş yıl içinde yeni sayılarla dolma tehlikesiyle karşı karşıya.
Guernsey ve Jersey dışındaki her dört basamaklı alan kodunun, talebin önemli ölçüde azaltılmadığı sürece 2014 yılına kadar yeni sayılardan arındırılması anlamına gelen 336 alanın da sorun yaşayabileceğini belirtti.

    Ofcom, telefon sağlayıcılarını sorunun daha da kötüye kullandığını, stokladıkları ve sayıları büyük olan bankaları yeni müşterilere sunarak sorumlu tutuyor.
Yeni numaraların tükenme hızını yavaşlatmak için telefon şirketlerine verilen sayı bloklarının boyutunu azaltmak istiyor.
Confused.com geçiş sitesinde yer alan kuruluşların başında bulunan Gareth Kloet, “Tedarikçiler için ayrılmış devasa banka sayısının azaltılması konusu azaltılmalı.
“Odak, sağlayıcı üzerinde değil, tüketici üzerinde olmalıdır.”
Ofcom ayrıca BT’nin toptan satış ücretlerini artırmasına ve böylece £ 9.4billion emeklilik kara deliğinin tıkanmasına yardımcı olabileceğini açıkladı. Bir değişiklik, BT’nin telefon sağlayıcılarının BT’yi telefon hizmetlerini yürütmek için ödediği toptan hizmet olan Openreach’ı kullandıkları için BSkyB ve Carphone Warehouse gibi telekom rakiplerine harç ücreti yüklemesi anlamına gelebilir.

    Telefon tedarikçileri yüzde 4 oranında herhangi bir ücret artışı geçirmeleri durumunda, bu daha yüksek hane halkı telefon faturalarına neden olabilir, muhtemelen rakam olarak görülüyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.