Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Temizlenmiş, annesi hasta kızının ölmesine yardım ediyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 01:35

Description

55 yaşındaki Kay Gilderdale, başarısız bir intihar teklifini verdikten sonra “düşünülemez derecede vahşi” yaşamını sona erdirmek için uyuşturucu kokteyli vermeden önce kızı Lynn’e 17 yıl baktı.
Dün Bayan Gilderdale sevimli ailesi ile yan tarafı boyunca mahkemeden çıkmıştı.
Karar, Frances Inglis’in geçen hafta hapse atılmasının aksine. Beyindeki hasar gören oğlu ölümcül bir eroin dozu ile enjekte ettiği için en az dokuz yıl hapis cezası aldı.
Dying adlı kampanya grubu Haysiyet sözcüsü bir demeç, dün gece davaların, şu anda “karışıklık” yaşayan kanunun acil bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini gösterdiğini söyledi.
Bayan Gilderdale, eski hemşiresinden biri yatalak Lynn, 31, morfin verdi ve damarlarına hava enjekte etti. İntihar etmeyi ve yatak odaklamayı kabul etti ancak cinayete teşebbüs etmedi.

    Dün arkadaşlar ve aile alkışladı, çatlamış ve hüzünmüştü. Jüri üyesi, suçsuz olduğu için oybirliği ile karar verdi. Bayan Gilderdale’e intihar konusunda yardım için 12 aylık şartlı tahliye yapıldı.
Lewes Crown Court’tan eski kocası Richard ve oğlu Stephen’la kol kolundan dolaştı.
Bay Justice Bean, 14 yaşından beri ME tarafından felç edildikten sonra Aralık 2008’de ölen Lynn’e olan özverili özveri nedeniyle övgüde bulundu.
Yargıç, “savunma Sally Howes QC’nin kararın davayı kabul etmek yerine duruşmaya itmek için neden aldığını açıklamak için olağandışı bir adım atmadan önce” sağduyu, merhamet ve insanlık “sergileyen altı altı jüri üyesinden altı kadına teşekkür etti. intihara yardımcı olmaktan.

    Bayan Howes, kararın “en üst düzeyde” alındığını söyledi.
Yargıç Bean, geçen Kasım ayında Kamu Yargılama Müdürü Keir Starmer tarafından yayınlanan geçici talimatların, mağdurun hayatını sona erdirmek için net bir göstergesi olduğu gibi, bu tür durumlarda dikkate alınması gereken 13 faktörden oluşan net bir kontrol listesi verdiğini söyledi. Stonegate, Doğu Sussex’ten Bayan Gilderdale’e “Durumunuzun tümünde bu faktörlerin hepsi geçerli” dedi.
Mahkemenin dışındaki Stephen Gilderdale, annesi ve babası yanında durduğu için bir aile açıklamasını okudu.
Dedi ki: “Annem Lynn’in hayatını almaya, kızının son anlarını olabildiğince huzurlu ve ağrısız hale getirmeye karar vermiş olduğunu bulmaya götüren özsüz eylemleri, bu suçsuz karara uygun saydığına inanıyoruz.

    “Bu eylemler, Annenin 17 yıllık Lynn hastalığında gösterdiği özveri, sevgi ve bakım ile aynı nitelikleri sergiliyor.
“Ondan gurur duyuyorum ve umarım hayatını yeniden inşa etmeye ve nihayetinde kızına üzülmeye layık görülen barışa kavuşur” dedi.
57 yaşındaki Frances Inglis, oğlu Tom, 22’yi öldürdüğü için en az dokuz yıl vade cezasına çarptırıldı. Dün çelişkili kararlar, kampanyacılardan ötenazi yasasını açıklığa kavuşturmaya çağrıldı. Desteklenen ölüm, destekli intihar, ötanazi ve cinayet arasında “net bir etik farklılığa” rağmen, Kanun, Ayırma Onur Grubu’nun pek az ayırım yaptığını söyledi.

    Genel Sekreter Sarah Wootton şunları söyledi: “Sonuçta, Hükümetin bu alandaki yasayı gözden geçirmesi gerekiyor, zira bu davanın halen kanun bir karmaşa olduğunu vurguluyor.”
Lynn Gilderdale konuşamıyor, yemek ya da içmiyordu ve bir tüple beslendi. İntihar girişiminde bulunmuş, bir “yaşayan irade” taslağı hazırlamış, tıbbî kayıtlarında “Resüsitasyon Notu” notu koymuş ve hayatını İsviçre’deki bir yardımcı intihar klinikinde bitirmeyi düşünmüştü.
3 Aralık 2008’de, morfin doz aşımını aldı, mahkeme duydu. Dozunun yeterince büyük olmadığını fark ettiğinde, annesine çağırdı ve annesi bir saatini kendisini öldürmemeye ikna etmeye çalışarak geçirdi.
Kızını dinledikten sonra “acının gitmek” istediğini ve devam etmek istemediğini söyleyen Bayan Gilderdale, Lynn’in hayatını sona erdirmesine yardım etmeye başladı.

    Dün Hakim Bean şunları söyledi: “Bakıcı ve sevecen bir anne olduğuna dair bir anlaşmazlık yok ve kendinizi adadığınız kızınız için en iyi menfaatte hareket ettiğinizi düşünüyorsunuz.”

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.