Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Terminal Adam’ın bir havalimanında yaşayacak 40.000 £ vergi nakit

  • Listed: 11 Ekim 2017 00:45

Description

42 yaşındaki Dr. Damian O’Doherty, Manchester Havalimanı’nda gelecek 12 ay boyunca yolcuların ve işçilerin alışkanlıklarını gözlemlemek için günde 18 saat harcıyor.
Fakat Lord Mandelson’un İşletme, İnovasyon ve Beceriler Bölümü tarafından ödenen £ 40.000 proje, para kaybı olarak saldırıya uğradı.
TaxPayers ‘İttifakı’ndan Matthew Elliott, “Bu, Hükümetin mükelleflerin görüşleri ile ne kadar uzak olduğunu gösteriyor.
Bakanlık, insanların bir havalimanında nasıl bir etkileşim kurduğunu öğrenmek istiyorsa, Tom Hanks’in The Terminal adlı filmi kiralamak zorunda kalmıştı. ”
Dr O’Doherty, zaten Amerika’ya girmeyi reddettiğinde bir havaalanında yaşayan adamla ilgili 2004 filmi ile ilgili olarak Terminal Man adını aldı.
Araştırma, havalimanlarının, çevreyi yaşamak ve çalışmak için daha iyi bir yer haline getirmek amacıyla insanları nasıl etkilediğini anlamaktır.

    Ancak dün ve yoldan çıkan yolcular çalışma hakkında şaşkın olduklarını söyledi. 41 yaşındaki Sharon Greenall, “Havaalanında insanların davranışları araştırmak garip bir şey gibi görünüyor” dedi. Neden tren istasyonlarında ya da otellerde insanların davranışı yok? ”
Görevli olan Peter Webb (37 yaşındaki), “Kusura bakmayın. Bunu yaparak bütün yılını geçirmek için birine para ödemenin çok pahalıya mal olması gerekir.
“Hükümet’in bu parayla daha iyi şeyler olması gerektiğini düşünüyorum – Mesela iyi bir iş bulmama yardım et” dedi.
Manchester Business School’da öğretim görevlisi olan Dr O’Doherty, “Havalimanları beş yıldır araştırıyorum ve bunun havaalanı hayatını kendim yaşamak için bir fırsat olacağını düşünmüştüm.

    “Bir antropologun yapması alışılmadık bir şey ama burası canlı bir değişim merkezi ve beni büyüleyecek.
“İnsanlar kendi dilleri, gelenekleri, kıyafet kuralları ve davranışlarına sahipler – belirli şekillerde davranıyorlar ve antropologların gözünü bu şekilde yakalar.”
Babası O’Doherty, her gece, Manchester Büyükelçiliği’nde ailesine evde dönebilir. Dedi ki: “Burada günde 18 saate kadar harcadığınızda, yerli olma tehlikesi her zaman vardır.
“Eve gidiyorum ama havaalanı hakkında bütün gece konuşuyorum – uçuş numaraları ve tarifeleri gibi geeky ayrıntıları – Neyse ki eşim Hannah da antropolog olduğu için sempatik bir kulağa sahip.

    “İnsanlar havaalanını havaalanında tatil yapıyorlar, ancak burada bir haftadan fazla kaldıklarında cazibe uçuyor. Seyahat yönünden çok daha fazlası var. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.