Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Türkiye işadamı Bernard Matthews emekli ediyor

  • Listed: 10 Ekim 2017 22:30

Description

Çok milyoner – ünlü Norfolk aksanıyla teslim edilen “önyargısız” sloganıyla yarın 80. doğum gününde şirketinin başkanı olarak emekliye ayrılacak.
1950’de 1 tona 20 hindi yumurta ve 1,50 pound yağ yakıtlı inkübatör satın alarak işine başladı. Dört hafta sonra bir düzine kuşu yumurtadan çıkardı ve onları arka bahçesinde yetiştirirken hâlâ haftada £ 1.60 kazandıran bir sigorta satıcısı olarak çalıştı.
1953’te eşi Joyce’la evlendiğinde, balayısı, hindileri beslemek için bir gün dönmeden önce sürdü. Daha sonra, lüks bir gıda olarak kabul edilen hindiler yetiştirmeye odaklanmak için görevinden ayrılır.
Norfolk merkezli işinin yıllık cirosu 335 milyon pound, çalışan sayısı 2.500. 2005’de TV şefi Jamie Oliver Türkiye’nin Twizzlers ürününü eleştirdiğinde bir gerileme yaşadı. Kuş gribinin patlak vermesinden sonra 2007’de satışlar da binlerce kuşun atılmasına neden oldu.

    Eski Anglia TV ve Greene King başkanı David McCall Matthews’un yerine başkanlık etti. Matthews yeni “denetim” kurulu başkanı olacak.
Bernard Matthews Group CEO’su Noel Bartram, “Bernard Matthews, 50 yıldan uzun süredir ikonik bir işadamı oldu ve 80’de işinde aktif olarak yer almaya devam etmek karakter ve hayat yaklaşımına bir kanıtı” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.