Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Üç Heathrow uçak uyarıda tutuldu

  • Listed: 10 Ekim 2017 04:40

Description

Silahlı Büyükşehir Emniyet görevlileri, sözlü tehditlerin yapıldığı ve hava ekibi üyeleri polisi ikaz ettikten sonra Dubai’ye bağlı Emirates uçuşuna bindi.
Olay, Noel Boksu berbat saatlerinin bombalanmasından sonra dünyadaki havalimanlarında yaşanan gerginliklerin ortasında ortaya çıkıyor.
Polis memurlarının, Boeing 777 olduğu anlaşılan – 18: 00’da kalkacaklarına dair herhangi bir şüpheli madde bulmadığı düşünülüyor.
Cameron McLean Yolcu, Sky News’a verdiği demeçte: “Polis sadece adamı sıvadı ve dışarı fırlattı, beyaz bir erkek olduğunu düşünüyorum, bir tane daha vardı, ama onu görmedim.”
Adam kelepçeli olarak alındığını ve sonra da sniffer köpeklerinin gemiye getirildiğini söyledi.
Bir İskoç Yard kaynakları olayı bir uçakta meydana geldiğini doğruladı ve Metropolitan Polis sözcüsü “Heathrow’da bir güvenlik olayının farkındayız, havaalanı ve terminal hala açık” dedi.
Bir havaalanı sözcüsü, “Dubai’ye yapılacak EK004 seferinde bir olay olduğunu doğrulayabilirim, polis katılıyor, havalimanı geri kalanı da etkilenmiyor” dedi.
Emirates’den yapılan açıklamada, “Emirates uçuş EK004’ün Dubai için Londra Heathrow’tan ayrılmaya hazırlandığı yönündeki açıklamalar üzerine mürettebat, daha sonra uçağa binen ve üç yolcu tutan Metropolitan Polisi uyartı.
“Bütün yolcularımızın güvenliği ve güvenliği çok önemli, polis şu an durumu değerlendiriyor ve yolcularımızın rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.