Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Uçak kazasından sonra cesetler ara

  • Listed: 10 Ekim 2017 23:40

Description

Kaynaklara göre, ikili İngiliz-Lübnan vatandaşı olan Afif Krisht, yolcuların başında geldi.
Rapora göre 55 yaşındaki işadamı altı yaşındaki bir babası Lübnan ile Plymouth, Devon arasında zaman ayıran ve ilk evliliğinden İngiliz bir kadına yaşayan üç çocuğa sahipti.
Fırtınalı hava koşullarına kapıldıktan birkaç dakika sonra, Bay “Krisht” ve isimsiz bir İngiliz vatandaşı olan Etiyopya Havayolları 409 numaralı uçuşa Beyrut’tan “Addis Ababa” ya doğru “ateş topu” na patladı ve Lübnan’ın denize daldı.
Lübnanlı yetkililer terörü hızla reddetti ancak Pazartesi gününün erken saatlerinde gök gürültüsü, şimşek ve şiddetli yağmur yağdı gibi meydana gelen kazada hava şartlarının oynayabileceği anlaşıldı.
Boeing 737’de 90 kişi vardı ve şu ana dek 30’dan fazla ceset bulundu.
Bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bir İngiliz vatandaşı ve bir çift vatandaşımızın Beyrut’tan Etiyopya’ya çıkan ve Lübnan kıyılarındaki denize düşen ET 409 Etiyopya Hava üssünde olduğunu doğrulayabiliriz … İngiliz Kraliyet Havayolları Kıbrıs’ta bulunan zorla helikopter Lübnanlı yetkililerin arama ve kurtarma operasyonuna katıldı. ”
Sözcü, sözcüsünün eklediği bilgiye göre, yakınları bir daha bilgilendirilene kadar iki kişi hakkında daha fazla bilgi serbest bırakılacağını da sözlerine ekledi.
Etiyopya Havayolları, iki İngiliz yanı sıra, 22 Etiyopyalı, 54 Lübnanlı, bir Fransız, bir Rus, bir Kanada, bir Suriye ve bir Iraklı yolcu arasında bulunduğunu söyledi. Fransız büyükelçilik görevlisine göre, gemide ayrıca Lübnan’daki Fransız büyükelçisinin karısı vardı.
Uçak Beyrut’tan Addis Ababa için sabah saat 2.30’da yerel saatle (GMT 12.30) kalktı ve sahilden yaklaşık iki mil uzaklaştı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.