Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Vergi borcunun toparlanması ‘zayıfladı’

  • Listed: 11 Ekim 2017 19:25

Description

House of Commons Kamu Hesapları Komitesi, İngiltere’deki toplam vergi kaçırma yüzünden 2008/09 sezonunda 22 milyar £ düşüşle 436 milyar sterline gerilediğinden, borçların etkin bir şekilde toparlanmasının her zamankinden daha önemli olduğunu söyledi.
Ancak, ödenmemiş vergi artmaktadır; HM Revenue and Customs, bu yıl Mart ayında borçlanılan 27,7 milyar £ ‘lık 11,2 milyar sterlin tutarının hiç tahsil edilemeyeceğini tahmin etmektedir. Bu, toplamın% 40’ını temsil ediyor – neredeyse 2006’da% 23’ün iki katıydı – ve geçen yılki rakamda 3.3 milyar sterlin artış.
HMRC’nin vergi idaresine ilişkin bir raporda, komite, ödenmemiş vergilerin geri kazanılmasında yararlanacak “maliyetini kolayca aşabilecek” yeni borç yönetim sistemine para yatırmak için “çok güçlü bir dava” bulunduğunu belirtti. Milletvekilleri, “Daire, vergi borcunu acil olarak iyileştirme konusundaki performansını iyileştirmek zorunda” dedi.

    HMRC’nin vergi gelirlerini koruma çabaları, “modası geçmiş” sistemler tarafından zayıf düşürülüyor, komite başkanı Edward Leigh. Perşembe günkü raporda, BT tanıtımındaki gecikmelerin bekleme günlerine katkıda bulunduğu ve kritik zamanlarda personelin yönlendirildiği konusunda uyarıda bulundu.
Vergi merkesi gelecek yıl Nisan ayına kadar beklemek zorunda kalacak, yeni bilgisayar sistemleri tam olarak faaliyete geçtiğinde, 17 Milyon Adet Ödenek Vadesi Tahakkukunda birikimlerini temizlemeye başlamadan önce.
Raporda, bu davaların işlenmesi vergi mükellefleri için “hayati önemi” taşıyor ve çoğunun geri ödemeye hakkı var. Komite, HMRC’yi onları “öncelikli olarak” temizlemeli ve görevini Mart 2011’e kadar tamamlamıştı.

    Bu arada, bazıları on altı yıl öncesine dayanan ve 10 milyar sterlininden fazla olan Kurumlar Vergisi değerlendirmeleri, temyiz başvurularından sonra çözüm beklemektedir.
Bir Hazine sözcüsü: “Kasım ayı sonuna kadar HMRC, 2008 yılının aynı dönemine göre yaklaşık 6 milyar dolar daha fazla borcu topladı. 2005 yılında yapılan iyileştirmeler nedeniyle 2007/08 döneminde vergi öncesi fazla ödemelerin azaltılmış bir seviyede olduğunu gördük. 25 yıl boyunca PAYE sisteminin yönetimini en temel modernizasyona dönüştürdük ve bu, doğruluğu daha da artıracak, borç azaltacak.
HMRC, borçlarını ödemekte ciddi güçlük çekenleri desteklemek için mükemmel bir geçmişe sahip ve bu yaklaşım devam edecek.Hükümet, Komitenin sonuç ve önerilerini ayrıntılı olarak değerlendirip derhal komiteye resmen yanıt vereceğini “söyledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.