Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Windows desteği, Microsoft’un yükseldiğini görüyor

  • Listed: 11 Ekim 2017 05:30

Description

Ancak Office yazılımını ve diğer iş programlarını Microsoft’un diğer nakit ineklerini yapan bölümü, geliri% 3 oranında düşürürken, hızlı büyüyen sunucu yazılım grubundan elde edilen gelir sadece% 2 arttı.
Bu, teknoloji harcamalarındaki dönüşün tatil çeyreğinde yeni PC’ler satın alan tüketicilerle sınırlı kaldığının kanıtıdır.
PC gönderileri, bugüne kadarki en zor yıllardan birinin ardından tatil alışveriş sezonunda geri döndü, ancak analistler, neredeyse tüm kazançları, ucuz dizüstü bilgisayarlar ve daha küçük, daha güçlü kuzeni olan netbook’u çeken tüketicilere atfettiler.
31 Aralıkta sona eren mali yılın ikinci çeyreğinde Microsoft, geçen yılın aynı döneminde 4.17 milyar dolardan (4.58 milyar £) net karının 6.7 milyar dolara (4.15 milyar £) yükseldiğini açıkladı.
Windows 7 olarak da bilinen Windows’un en yeni sürümü Ekim ayında piyasaya çıktı, ancak piyasaya sunulmadan önceki aylarda Microsoft, yeni PC alıcılarına daha sonra Windows 7’ye geçme hakkını verdi. İkinci çeyrek sonuçlarında, önceki çeyreklerde yapılan Windows satışları için ertelenmiş gelirde 1.7 milyar dolar (1.05 milyar £) vardı, ancak piyasaya çıkana kadar kaydedilmedi.
Gelir, bir önceki yılın aynı döneminde 16,6 milyar dolardan (10,3 milyar sterlin)% 14 artışla 19 milyar dolara (11,78 milyar sterlin) çıktı.
Gelecekteki Windows gelirini hariç tutmak için toplam 17,3 milyar dolar (10,7 milyar £) vardı ve Wall Street’in beklediği 17,8 milyar dolardan (11 milyar £) biraz daha azdı.
Windows bölümünde gelir% 70, net gelir neredeyse iki katına çıkarak 5,4 milyar dolar (3,3 milyar sterlin) oldu.
Microsoft’un, bu yıl Office’in yeni bir sürümünü piyasaya sürmesi, şirketin işletme yazılımı bölümündeki büyümenin eksikliğini açıklayabilir. Şirket ayrıca Google’ın web tabanlı sözcük işleme, elektronik tablo ve diğer yazılımlardan gelen rekabeti de artırıyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.