Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Yemen – İngiltere arasında uçuşlar

  • Listed: 10 Ekim 2017 17:20

Description

Yasağı, Noel Gününde bir yolcu uçağının Bemen’de Yemen’de radikalleştirildiği iddia edilen bir kişinin bombalamasını takiben güvenlik korkularının ortasında geldi.
Brown, Avam Kamarası’na yaptığı açıklamada, sınır güvenliklerini güçlendirme amaçlı bir paket önlem olarak iki yeni terör izleme listesinin oluşturulmasını da açıkladı.
Detroit’teki karaya çıkınca uçaktaki patlayıcı maddeleri patlatmaya çalışan Umar Farouk Abdulmutallab, Londra’daki bir öğrenciyken, Yemen’de El-Kaide ile temas kurdu.
Brown, Orta Doğu’da yeni güvenlik önlemleri alınıncaya kadar doğrudan uçuş yasağının yürürlükte kalacağını söyledi.
Yemen, “bir kuluçka makinası ve terörizm için potansiyel güvenli liman” idi.
Yeni bir liste, Birleşik Krallık’a ve İngiltere’den uçmak yasak olan kişilerin adlarını içerecektir. İkinci ve daha uzun liste, Birleşik Krallık’a gidecek olan uçağa binmeden önce özel taramaya tabi tutulacak daha düşük riskli kişileri içerecek.
Başbakan ayrıca, tüm büyük limanların ve havaalanlarının, bu yılın sonuna kadar İçişleri Bürosu’nun e-sınırları programı kapsamında olacağını taahhüt etti.
1,2 milyar Pound’luk program kapsamında, uçaklardan önce seyir listelerine göre kontrol edilebilecek şekilde biletlerini satın alırken yolcular ayrıntılı kişisel bilgiler vermelidir.
Bay Brown, “Yemenia Havayolları ile – güvenliği beklerken – Birleşik Krallık’la Birleşik Krallık’tan doğrudan uçuşlarını anında Yemen’den askıya almaya karar verdik.” Güvenlik önlemlerinin yerine getirilmesi gerektiğini kabul etmek için Yemen hükümeti ile yakın işbirliği içerisindeyiz. uçuşların yeniden başlamasından önce umarım kısa sürede uçuşlara devam edilebilir – ancak vatandaşlarımızın güvenliği bizim önceliğimiz olmalıdır. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.