Welcome, visitor! [Login

Premium WordPress Themes - AppThemes

 

Zorunlu emekliliğin sona ermesi için yeni çağrılar

  • Listed: 3 Ekim 2017 12:15

Description

İngiltere’de yaşanan rakamlar, yeni rakamlara göre geçen yıl 65 kişiye ulaşan 120 bin işçinin işverenleri tarafından emekliye ayrıldığını gösterdi.
Hayır kuruluşu, İngiltere emeklilik yaşına girer girmez işçilerden gerekçe göstermeden işçilerden kurtulabileceklerini söyleyen İngiltere istihdam kanunun acilen reform çağrısında bulundu.
Yaş İngiltere, üç ana siyasi partinin emeklilik yaşını değiştirmeye kararlı iken, ne İşçi, ne Muhafazakârlar, zorunlu emekliliği yasaklayacaklarını garanti etmediğini söyledi.
Age UK’ın direktörü Michelle Mitchell, “Parti liderleri, varsayılan emeklilik çağının kazımasının kamu maliyesini artırmak için basit bir adım olduğunu hatırlamalıdır.
“Bu yalnızca haksız, modası geçmiş bir mevzuat parçası değil, aksi halde vergileri ödeyen tecrübeli vasıflı işçilerin emek piyasasından mahrum bırakarak ekonomimize ve kamu maliyesine gerçekten zarar verir.

    “10 yaş üstü işçide dokuz kişi zorunlu emeklilik yasağına karşıdır: Partilerin zorunlu emeklilik hurdasını atmak için basit bir radikal vaatte bulunmaları zamanı” dedi.
Yaş ayrımcılığına son vermeyi amaçlayan yasalar 2006 yılında başlatılmıştır. Bu, firmaların işçi yaşı temelinde işe alma ve atma kararları alamayacakları anlamına gelmektedir. Ancak kanunlar, işverenlerin emeklilik yaşını korumasına hala izin veriyor, ancak 65 yaşın altında olması şartıyla.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.